Home Aktuality Léto je za námi

Léto je za námi

Celé léto jsme pilně cvičili.

Ještě začátkem června se Eliška se Stázkou opět zúčastnily Junior Cupu v Žatci, kde již potřetí obhájily 1.místo - jsou to naše zlaté holky.

Pak už následovalo léto plné výcviku. Na Spáleništi jsme postupně strávili 3 týdny. Koncem června jsme se pořadatelsky účastnili mezinárodních závodů Intercup Humanity konaných na naší výcvikové základně. Další bylo pravidelné letní soustředění v červenci a v srpnu pak kurz vodních prací. Trénovat se vyplácí, Artů to zúročil složením sutinové zkoušky ZZP2.

Annie složila vrcholovou stopařskou zkoušku ZZS3. Je to zkouška složená ze tří stop, kdy dvě se zvedají ve dne, třetí v noci. Stáří stop je 1 hodina, 2 hodiny a noční 3 hodinová. Annie si poradila s rozlišením na první stopě, které předměty nemají pach kladeče, na druhé stopě po nasumování, kterou ze dvou stop má sledovat a při noční stopě rozpoznala nejen správný začátek stopy, ale na konci (po 900 krocích) rozlišila a označila ze tří figurantů toho správného. A to doslova, kdy nejdříve čichla k jednomu (špatnému) a ihned se stočila k dalšímu - správnému, kterého suverénně vyštěkala. Více a odborněji se o tom dozvíte ve článku na stránkách JČZBK Vrcholky stopařiny | Jihočeská záchranná brigáda kynologů

Fotky na andelata | Spáleniště soustředění 22.-29.6.2014 – rajce.net

 
Aktuality

Pohár plemen

Začátkem května jsme se jako družstvo bouvierů zúčastnili na Spáleništi Poháru plemen. Je to...
více zde

Klubová výstava

Jako každý rok i letos se koncem dubna konala Klubová výstava FBO. Tentokrát se sešlo skoro 20...
více zde

MČR

Již podruhé jsme se s Annie zúčastnily Mistrovství ČR záchranných psů. V prvním speciálu Annie...
více zde